Aktuālākie krāpšanu veidi

05.11.2021

Finanšu izlūkošanas dienesta un sadarbības partneru rīcībā esošā informācija apstiprina, ka 2021. gadā ir aktualizējušies konkrēti digitālajā vidē veikti predikatīvie noziedzīgie darījumi, proti, ievērojami palielinājies interneta vidē veiktu krāpšanas gadījumu skaits, tai skaitā ievērojami audzis arī izkrāptās naudas apjoms.

Minētais skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas izraisītu nepieciešamību pastiprināti izmantot tiešsaistes risinājumus, lai nodrošinātu attālinātu darbu un sociālo mijiedarbību, tādējādi ietekmējot sabiedrības interneta lietošanas paradumu maiņu un intensitātes pieaugumu.

 

Ievērojot minēto, ir tikai likumsakarīgi, ka arī noziedznieki pastiprināti izmanto tiešsaistes pakalpojumus noziedzīgu darbību īstenošanai un ir pielāgojuši savas krāpnieciskās shēmas Covid-19 radītajiem apstākļiem. Latvijas kompetento institūciju redzeslokā arvien biežāk nonāk krāpšanas gadījumi, kad krāpnieki mēģina iegūt banku attālināto pieslēgumu rīkus vai maksājumu karšu datus ne tikai stādoties priekšā par banku darbiniekiem, bet arī izmantojot e-komercijas vidi un ar to saistīto piegādes starpnieku uzņēmumu aizsegu.

 

Lai mazinātu interneta krāpšanas upuru skaitu, vairotu sabiedrības izpratni un modrību par drošību internetā, kā arī mudinātu atpazīt krāpnieciskas shēmas, Finanšu izlūkošanas dienests izstrādājis informatīvo bukletu “Aktuālākie krāpšanu veidi”. Bukletā koncentrētā veidā uzskaitīti praksē biežāk identificētie krāpšanu digitālajā vidē scenāriji un izcelti “sarkanie karogi”, kas var liecināt par potenciāli krāpnieciskām darbībām.

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu darījumu darba grupa atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu

2024-07-03

Finanšu darījumu darba grupa atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu

Publicētas atjaunotas Terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas vadlīnijas

2024-07-01

Publicētas atjaunotas Terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas vadlīnijas