FID darbinieki pilnveido zināšanas naudas atmazgāšanas novēršanas jomā

22.08.2023

 

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) īsteno Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) projektu, kas nodrošina plašas mācību iespējas FID darbiniekiem. Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, līdz ar to finanšu noziegumu sarežģīto un globālo raksturu, zinoši un augsti kvalificēti speciālisti ir vērtība, īpaši noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, kas pieprasa nemitīgu zināšanu pilnveidi un profesionālo attīstību.

Viens no būtiskākajiem projekta ieguvumiem ir iespēja FID darbiniekiem apgūt ACAMS (Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists - Sertificētu naudas atmazgāšanas apkarošanas speciālistu asociācija) sertifikāciju. ACAMS ir lielākā starptautiskā organizācija, kuras mērķis ir pilnveidot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomas, kā arī finanšu noziegumu atklāšanas un novēršanas profesionāļu zināšanas, prasmes un kompetenci. ACAMS sniedz iespēju iegūt nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas speciālista sertifikāciju, kripto aktīvu finanšu noziegumu apkarošanas speciālista sertifikāciju un globālo sankciju speciālista sertifikāciju, kas apliecina speciālista zināšanu atbilstību starptautiskajiem standartiem un jaunākajām tendencēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā. EEZ grantu finansētais projekts kopumā nodrošinās ACAMS sertifikāciju vairāk nekā 20 FID darbiniekiem. 

 

“Būt nozares ekspertam pieprasa būt nepārtrauktā izziņas procesā – sekot līdzi inovācijām un būt soli priekšā tiem, kuri cenšas rast jaunus veidus, kā legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Pašlaik to labi apliecina aktuālie sankciju jautājumi, kriptoaktīvu tirgus regulējuma izveide, kā arī arvien pieaugošais finanšu tehnoloģiju uzņēmumu un nebanku sektora pakalpojumu piedāvājums.

 

ACAMS sertifikācija nav tikai teorētisku zināšanu iegūšana noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā. Tā ir vesela profesionāļu kopiena, kas dalās ar pieredzi, zināšanām, nozares aktualitātēm un viedokļiem, nodrošinot globālo standartu un pasaules prakses ienākšanu ikviena ACAMS biedra ikdienas darbā. Kopiena pulcē ap 100 000 līdzīgi domājošu profesionāļu, kuri regulāri tiekas un saņem piekļuvi vērtīgai informācijai (viedokļu raksti, vebināri, tiešsaistes konferences), kas saistīta ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomu un finanšu noziegumu aktualitātēm dažādos pasaules reģionos,” projekta sniegtās mācību iespējas novērtē FID eksperte Ieva Ģerģe.

 

Tāpat EEZ grantu finansētais projekts “Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā” nodrošina iespēju pilnveidot FID nodarbināto zināšanas ne vien noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, bet arī citās jomās, piemēram, stratēģiskā domāšana, līderības prasmju attīstīšana, datu apstrāde.

 

Plašāka informācija par FID īstenoto projektu “Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā” (Nr.EEZ/FID/2021/6) šeit. Detalizētāka informācija par EEZ finanšu instrumentu: www.eeagrants.lv.

 

Strādājam kopā drošai un konkurētspējīgai Eiropai!

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā