FID eksperti vada nodarbību Valmieras tehnikumā

03.10.2022

2022. gada 30. septembrī Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) speciālisti vadīja nodarbību “Viegla peļņa - sabojāta nākotne jeb kā jaunieši iekrīt krāpnieku lamatās”  Valmieras tehnikuma audzēkņiem – topošajiem programmētājiem un grāmatvežiem.

Pandēmijas laikā pieaugusi finanšu noziedznieku aktivitāte un pastiprinājušies centieni tajos iesaistīt jauniešus, tāpēc FID informatīvajā kampaņā “Zini naudas li(ī)kumus” izglīto jauniešus par finanšu noziegumiem, riskiem un rīcību, lai no tiem izvairītos. Pēdējo gadu laikā arvien vairāk jauniešu kļūst par "naudas mūļiem”, par nelielu samaksu palīdzot krāpniekiem legalizēt un pārvietot nelikumīgi iegūtos naudas līdzekļus.

 

Nodarbības laikā FID pārstāvji ar Valmieras tehnikuma audzēkņiem pārrunāja populārākos veidus, kādos jaunieši tiek vervēti finanšu noziegumiem, pievērsa uzmanību brīdinājuma zīmēm, kas liecina par centieniem īstenot krāpnieciskas darbības un apsprieda, kādas sekas uz turpmāko dzīvi un karjeru var atstāt jaunieša neapdomīga rīcība un vēlme gūt vieglu un ātru peļņu.

 

Kampaņā “Zini naudas li(ī)kumus” ir izstrādāti vērtīgi materiāli - metodiskie materiāli vidusskolām, ko skolotāji var izmantot, mācot ekonomikas un uzņēmējdarbības pamatus, politikas, tiesību un sociālās zinības, kā arī pieci izglītojoši video, kuros jauniešiem saprotamā veidā izskaidrota naudas atmazgāšana un pievērsta uzmanība krāpniecisku darījumu veidiem.

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!