FID īsteno kampaņu “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt”

16.03.2023

Laikā no 2023. gada marta līdz aprīlim Finanšu izlūkošanas dienests (FID) jau piekto reizi īsteno informatīvi izglītojošu pasākumu. Šogad tā nosaukums ir “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt” un tas vērš uzmanību uz naudas atmazgāšanas noziegumu “saknēm” – narkotiku tirdzniecību, korupciju, cilvēktirdzniecību, krāpšanu un terorismu. Kampaņas mērķis ir aktualizēt finanšu noziegumu tēmu sabiedrībā un informēt par sekām – brīdināt un skaidrot, kāpēc ir svarīgi spēt atpazīt finanšu noziegumus, kāpēc no tiem izvairīties un tajos neiesaistīties.

FID 2022. gadā īstenoja iedzīvotāju aptauju, kas atklāja satraucošus datus – nozīmīga daļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju ir gatavi savās interesēs veikt finanšu pārkāpumus vai izmantot tajos gūtos labumus. Kopumā pētījums ieskicēja pozitīvu tendenci – sabiedrības tolerance pret finanšu noziegumiem ir mazinājusies - 75% aptaujāto (+6% salīdzinājumā ar pētījuma rezultātiem 2021. gadā) izprot, ka uzņēmumi, kas nemaksā nodokļus vai maksā “aplokšņu algas”, atstāj negatīvu iespaidu uz sabiedrības labklājību. Tāpat vairāk nekā divas trešdaļas aptaujāto Latvijas iedzīvotāju saredz nepieciešamību cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, lai nepieļautu fiktīvu uzņēmējdarbību, ārvalstīs noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Latvijas finanšu iestādēs, nelikumīgas skaidras naudas iemaksas kontos un bankomātos.

 

Pētījuma rezultāti apliecina nepieciešamību turpināt izglītojošu darbu par finanšu noziegumu bīstamību un negatīvo ietekmi uz valsts ekonomiku, kā arī sekām, ar kurām var saskarties ikviens iedzīvotājs.

 

Speciāli izveidotā mājaslapā www.vieglanauda.lv ikviens var iepazīties ar pamata informāciju par populārākajiem finanšu noziegumiem, to būtību, statistikas datiem, kas rāda finanšu noziegumu ietekmi uz tautsaimniecību, kā arī video par finanšu izlūkošanas darbu no FID darbinieku skatupunkta trīs noziedzīgu nodarījumu atklāšanā par korupcijas, cilvēktirdzniecības un krāpšanas tematiku. Video pieejami arī FID Youtube kontā.

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!