FID nodarbība Babītes vidusskolas skolēniem

19.10.2022

18. oktobrī Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja Marta Jaksona vadīja nodarbību Babītes vidusskolas skolēniem par jauniešu iesaisti finanšu noziegumos un rīcību, kā no tiem izvairīties.  Pasākums notika Eiropas Savienības mājā Eiropas kiberdrošības mēneša kontekstā.

Pēdējos gados palielinājusies finanšu noziedznieku aktivitāte digitālajā vidē, arvien vairāk krāpnieciskās darbībās iesaistot jauniešus. Jaunieši nereti nezināšanas dēļ vai vēlmes viegli un ātri nopelnīt, piekrīt iesaistīties finanšu noziegumos, visbiežāk kļūstot par tā dēvētajiem “naudas mūļiem”, piekrītot izmantot savu bankas kontu naudas pārskaitījumiem, saņemot par to atlīdzību.

 

Lai izglītotu jauniešus un veicinātu spēju atpazīt krāpnieciskas shēmas un centienus tajās ievilināt jauniešus, Finanšu izlūkošanas dienests (FID) īsteno informatīvi izglītojošu kampaņu “Zini naudas li(ī)kumus”. Kampaņā ir izveidoti vairāki materiāli, tostarp izglītojoši video jauniešiem, kas iepazīstina ar populārākajiem krāpšanu gadījumiem, ko attēlot palīdz aktieru izspēlētas sadzīves situācijas. Kampaņā tapuši arī metodiskie materiāli skolotājiem, ko pedagogi ir aicināti izmantot mācību procesā. Materiāli pieejami FID mājaslapā sadaļā “Naudas li(ī)kumi".

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!