FID priekšnieks Hārvardas programmā pilnveido zināšanas par stratēģisko vadību

15.12.2023

 

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) īsteno Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) projektu “Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā”, kas nodrošina plašas mācību iespējas FID darbiniekiem. Lai stiprinātu vadības prasmes, FID priekšnieks Toms Platacis projekta ietvaros apguvis Hārvardas Tālākizglītības nodaļas programmu “Stratēģiskā vadība”.

Šī gada novembra izskaņā FID priekšnieks Toms Platacis piedalījās Hārvardas Tālākizglītības nodaļas mācībās, apgūstot programmu “Stratēģiskā vadība”. Programma paredzēta vadītājiem, kuriem ir vairāku gadu pieredze vadības pozīcijā. Tās galvenie mērķi ir pilnveidot zināšanas par būtiskākajām vadības prasmēm mūsdienās, mācīties veidot talantīgas, noturīgas un efektīvas komandas, gūt zināšanas dažādu problēmu risināšanā, kā arī apgūt pēc iespējas sekmīgāku pārmaiņu vadību.

 

Kurss norisinājās Bostonā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Tajā piedalījās 39 dalībnieki no visas pasaules. Mācības apmeklēja dažādu nozaru pārstāvji, kuri vada dažādu izmēru komandas, sākot no dažu cilvēku komandām, līdz pat vadītājiem, kuri koordinē lielas komandas ar vairākiem tūkstošiem darbiniekiem. Dalībnieku vidū bija arī tādu zināmu organizāciju kā Microsoft, NASA un AstraZeneca vadītāji.

 

 

FID priekšnieks atzina, ka, viņaprāt, izcila bijusi noslēdzošā mācību diena par pārmaiņu vadību – par to, ko ņemt vērā un ar kādām kļūdām organizācijas visbiežāk sastopas, esot pārmaiņu procesā. Tēma bija īpaši saistoša, jo FID no 2024. gada 1. aprīļa centralizēs sankciju jautājumus Latvijā, kas nozīmē arī vairākas pārmaiņas FID uzdevumos un komandas sastāvā.

 

Taujājot par gūtajām atziņām, FID priekšnieks Toms Platacis vērš uzmanību uz terminu “psiholoģiskā drošība”.

“Ikvienam komandā ir jājūtas droši, ikvienam ir jābūt gatavam paust savu viedokli, neuztraucoties par to, ko citi par to padomās. Darbinieka labsajūta un motivācija izteikti ietekmē arī viņa produktivitāti. Savukārt produktivitāte ietekmē arī komandas sniegumu un organizācijas rezultātus.”

 

Toms Platacis īpaši izceļ arī mācību lektores augsto profesionalitātes līmeni, kā arī to, cik veiksmīgi lektore spēja iesaistīt dalībniekus un papildināt mācības ar pamācošiem piemēriem.

“Šīs bija augsta līmeņa mācības. Varu droši teikt, ka vienas no labākajām mācībām par līderību, ko līdz šim man ir bijusi iespēja apmeklēt!”.

 

Plašāka informācija par FID īstenoto projektu “Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā” (Nr.EEZ/FID/2021/6), šeit. Detalizētāka informācija par EEZ finanšu instrumentu: www.eeagrants.lv. Strādājam kopā drošai un konkurētspējīgai Eiropai!

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā