FID uzņem Gruzijas Nacionālās bankas un Gruzijas Finanšu uzraudzības dienesta amatpersonas

29.02.2024

Lai pilnveidotu Gruzijas normatīvo regulējumu pret pieaugošajiem drošības riskiem, kas saistīti ar virtuālajiem aktīviem, EDSO Ekonomisko un vides aktivitāšu koordinēšanas birojs organizēja Gruzijas Nacionālās bankas un Gruzijas Finanšu uzraudzības dienesta amatpersonu mācību vizīti Rīgā. Tajā ar savu pieredzi dalījās sektora regulatori, uzraugi, bezpeļņas organizāciju un privātā sektora pārstāvji no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas.

Vizīte no 19. līdz 23. februārim tika organizēta FID telpās. Vizītes laikā vairāk nekā 15 lektori un 10 dalībnieki no Gruzijas un Baltijas valstīm apsprieda virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzēju (VASP) licencēšanas procesus, riska novērtēšanu, uzraudzību, praktiskos gadījumus, normatīvo regulējumu un novatoriskas stratēģijas nelikumīgu darbību apkarošanai virtuālo aktīvu un kriptovalūtu jomā.

 

Notika arī diskusijas par to, kā Gruzijas uzraudzības iestādes var mācīties no Baltijas valstu kolēģiem, lai efektīvi pārraudzītu VASP un mazinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas riskus.

 

Mācību vizīte arī identificēja aktuālos izaicinājumus un iespējas kriptoregulācijas vidē, kas kalpos Gruzijas VASP uzraudzības stiprināšanai, kā arī uzlabos atbilstību FATF un citiem starptautiskajiem standartiem.

 

Gruzijas dalībnieki uzsvēra, ka mācību vizīte pavēra ceļu efektīvākai un uz sadarbību vērstai pieejai VASP uzraudzībai un regulēšanai Gruzijā, un piebilda, ka mācīšanās no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pieredzes ļaus Gruzijai izvairīties no kļūdām un veidot labāku darbības plānu virtuālo īpašumu jomā.

 

Interaktīvo sesiju laikā uzstājās lektori no FID, Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta, Igaunijas Finanšu izlūkošanas dienesta, Latvijas Bankas, Lietuvas izcilības centra naudas atmazgāšanas apkarošanā, Latvijas Blokķēdes asociācijas, Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Latvijas Valsts policijas un Latvijas Finanšu nozares asociācijas, kuri dalījās pieredzē par normatīvo regulējumu saistībā ar kriptoaktīviem un VASP uzraudzību.

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā