FID vadītāji intensīvā Hārvarda Kenedija skolas kursā stiprina zināšanas un prasmes efektīvā un ētiskā vadīšanā

13.11.2023

Šī gada oktobra vidū desmit Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājiem noslēdzās sešu nedēļu ilgas un intensīvas mācības Hārvarda Kenedija skolā, apgūstot kursu “Līderība un ētika: morālā vadība personīgajā praksē”. Kursa apguve norisinājās četros veidos – video lekcijās un teksta formātā, padziļinātā teorijas apguvē, individuālajā darbā un grupu darbā.

 

Mācību kursā galvenais uzsvars tika vērsts morālās vadības prasmēm, kas nepieciešamas, lai ieviestu pārmaiņas, kurām būtu ilgstoša ietekme organizācijā. Profesionālu instruktoru pavadībā apmācāmie apguva, kā pārvaldīt un vadīt sarežģījumus, kā pretēji viedokļi var savstarpēji sadarboties, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas, kas ir morālie kompromisi un kāpēc tie ir tik svarīgi, kāda ir atšķirība starp vadītāju un līderi, un kāds pozitīvs pienesums var būt neveiksmēm. Tāpat FID vadītāji iedziļinājās uzvedības zinātnē par emocijām un lēmumu pieņemšanu, vērtību un sociālā taisnīguma veicināšanu organizācijā.

 

 

Mācību dalībnieki norāda, ka apgūtais kurss bijis interesants un interaktīvs. Svarīga loma bijusi arī darbam grupās, kurās bija iespēja iepazīties un aktīvi strādāt kopā ar cilvēkiem no dažādām pasaules valstīm, uzklausīt viedokļus, diskutēt un kopīgi meklēt risinājumus dažādu uzdevumu izpildē.

 

 

Hārvarda Kenedija skola ir viena no pasaules mēroga līderiem sabiedriskās politikas un sabiedrības vadības izglītībā. Mācību programma par līderību un ētiku palīdz apmācāmajiem no visas pasaules gūt zināšanas un prasmes par efektīvu vadīšanu.

 

 

Plašāka informācija par FID īstenoto projektu “Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā” (Nr.EEZ/FID/2021/6) šeit. Detalizētāka informācija par EEZ finanšu instrumentu: www.eeagrants.lv.

 

Strādājam kopā drošai un konkurētspējīgai Eiropai!

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā