Finanšu darījumu darba grupa atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu

03.07.2024

Šā gada 28. jūnijā Finanšu darījumu darba grupa (FATF) ir atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu, nosakot valstis ar stratēģiskiem trūkumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas sistēmā. FATF, aktīvi sadarbojoties ar valstīm, palīdz tām novērst šīs nepilnības, lai mazinātu riskus starptautiskajai finanšu sistēmai.

 

Ja FATF piešķir jurisdikcijai pastiprinātu uzraudzību, tas nozīmē, ka valsts ir apņēmusies ātri atrisināt konstatētos stratēģiskos trūkumus saskaņotājā termiņā un tā tiek pakļauta pastiprinātai uzraudzībai.

 

23. februārī FATF noteica, ka pastiprinātas uzraudzības jurisdikcijas ir Bulgārija, Burkinafaso, Kamerūna, Kongo Demokrātiskā Republika, Horvātija, Haiti, Jamaika, Kenija, Mali, Mozambika, Namībija, Nigērija, Filipīnas, Senegāla, Dienvidāfrika, Dienvidsudāna, Sīrija, Tanzānija, Turcija, Vjetnama un Jemena.

 

28. jūnijā no šī saraksta tika izņemtas divas valstis - Jamaika un Turcija. FATF atzinīgi vērtē abu valstu panākto progresu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas sistēmas uzlabošanā.

 

Savukārt, saraksts tika papildināts ar - Monako un Venecuēlu. Monako un Venecuēla 2024. gada jūnijā apstiprināja augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un MONEYVAL, lai stiprinātu to noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas sistēmu efektivitāti.

 

Detalizētāks augsta riska un pastiprinātas uzraudzības jurisdikciju saraksts un to apraksts aplūkojams FID mājaslapā: https://fid.gov.lv/lv/darbibas-jomas/augsta-riska-valstis-2

Seko mums sociālajos tīklos

Publicētas atjaunotas Terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas vadlīnijas

2024-07-01

Publicētas atjaunotas Terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas vadlīnijas

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums