Finanšu izlūkošanas dienests aicina saglabāt modrību

18.03.2020 Finanšu izlūkošanas dienests

Finanšu izlūkošanas dienests, ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli un pasākumus koronavīrusa COVID-19 izplatības mazināšanai un ierobežošanai, turpina veikt aizdomīgu finanšu darījumu kontroli, veicot savus uzdevumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanā.

 

Izmaiņas klientu apkalpošanas kārtībā finanšu institūcijās, kā arī vairākās citās jomās var mudināt noziedzniekus izmantot šo situāciju ļaunprātīgiem mērķiem. Finanšu izlūkošanas dienests aicina finanšu iestādes un citus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (Likums) subjektus saglabāt modrību un informēt Finanšu izlūkošanas dienestu par aizdomīgiem darījumiem saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma un proliferācijas finansēšanu, kā arī saistītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Vēršam Likuma subjektu uzmanību uz to, ka par aizdomīgiem darījumiem ar krāpšanas pazīmēm ir jāinformē Valsts policija, par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem nodokļu jomā – Valsts ieņēmumu dienests, bet par starptautisko un nacionālo sankciju pārkāpšanu – Valsts drošības dienests.

Atgādinām, ka ziņojuma neiesniegšana, ja ir zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums, arī ir noziedzīgs nodarījums.

Seko mums sociālajos tīklos

Kā nākotni var ietekmēt jaunībā nepareizi pieņemts lēmums?

2021-02-25 Finanšu izlūkošanas dienests

Kā nākotni var ietekmēt jaunībā nepareizi pieņemts lēmums?

Vai esam ceļā uz jaunu atbilstības kultūru uzņēmējdarbībā?

2021-02-18 Finanšu izlūkošanas dienests

Vai esam ceļā uz jaunu atbilstības kultūru uzņēmējdarbībā?