Finanšu izlūkošanas dienests atver piekļuvi goAML sistēmas testa tīmekļvietnei

01.06.2021

Informējam, ka Finanšu izlūkošanas dienests ir atvēris piekļuvi goAML sistēmas testa tīmekļvietnei https://testgoaml.fid.gov.lv, kas drīzumā jau tiks izmantota ziņojumu un sliekšņa deklarāciju iesniegšanai Finanšu izlūkošanas dienestam.

goAML ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroja (UNODC) izstrādāts programmatūras risinājums, kas atšķiras no līdzšinējās eziņošanas vietnes gan vizuāli un saturiski, gan arī tehniski. Rūpēs par lietotājam ērtu un pārskatāmu darbu esam veikuši goAML sistēmas pielāgošanu. Lai atvieglotu lietotāju pāreju uz jauno sistēmu, aicinām ikvienu izmantot iespēju un izmēģināt sistēmu testa vidē.

 

Vēršam uzmanību, ka goAML sistēmas testa tīmekļvietnē iekļautā informācija paredzēta tikai un vienīgi testa nolūkiem un sistēmas funkcionalitātes iepazīšanai. Testa vidē ievadītā informācija netiks uzskatīta par atbilstoši normatīvajām prasībām iesniegtu ziņojumu vai sliekšņa deklarāciju. Testa sistēmā iekļautie dati tiks periodiski dzēsti, paredzot pilnīgu datu izdzēšanu līdz ar goAML sistēmas tīmekļvietnes darbības uzsākšanu produkcijas vidē. 

 

Lietotāju ērtībām ir izstrādātas un publicētas trīs rokasgrāmatas (https://fid.gov.lv/lv/e-zinosana/zinosanas-sistema-goaml ): “Lietotāju reģistrācija”, “Institūciju lietotāju kontu pārvaldība” un “Darījumi goAML”. 

 

Testa ziņojumus un sliekšņa deklarācijas var iesniegt, aizpildot laukus tīmekļvietnē vai augšupielādējot iepriekš sagatavotu XML datni.

 

Aicinām ieteikumus, jautājumus un novērojumus sūtīt Finanšu izlūkošanas dienestam uz lietotāju atbalsta adresi info.goAML@fid.gov.lv 

 

Finanšu izlūkošanas dienests turpinās papildināt un pilnveidot metodisko materiālu klāstu. Jau pavisam drīz - jūlijā – publicēsim lietotāju aptauju, lai iegūtu atgriezeniskās saites informāciju par pieredzi goAML sistēmas testa tīmekļvietnē. 

 

Seko mums sociālajos tīklos

Jauni noteikumi par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu

2021-08-25

Jauni noteikumi par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu

Aktualizēts metodiskais materiāls par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tipoloģijām un pazīmēm

2021-08-10

Aktualizēts metodiskais materiāls par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tipoloģijām un pazīmēm