Izmaiņas piekļuvē goAML

28.02.2024

FID ir izstrādājis FID Autentifikācijas portālu, kurš nodrošinās pieslēgšanos goAML videi caur Latvija.lv un uzlabos pieslēgšanās drošību goAML sistēmai.

Paredzams, ka tas sāks darboties 8. martā, un šīs izmaiņas skars   gan esošos, gan topošos goAML lietotājus. Pieslēgšanās adrese būs līdzšinējā: https://goaml.fid.gov.lv, bet sākotnējais logs būs atšķirīgs (skat.  attēlu).

 

Lai piekļūtu goAML sistēmai, jebkuram esošajam lietotājam būs jāreģistrējas Portālā un jāpiesaista esošais goAML konts vai konti.  Kontu sasaiste notiks automātiski, ja lietotājs portāla konta izveidei izmantos Latvija.lv  un arī goAML konts vai konti būs ar lietotāja personas kodu.  Reģistrējoties ar e-pastu un pieslēdzoties Portālam ar e-pastu, obligāti būs jāizmanto divfaktoru autentifikācija – sistēmā jāievada uz mobilo tālruni atsūtītais apstiprinājuma kods.

 

Portāla un goAML  kontu sasaiste būs jāveic tikai vienreiz un arī jaunajiem  goAML lietotājiem šī sasaiste notiks automātiski, jo sākumā potenciālie goAML lietotāji izveidos kontu FID portālā un tad pieteiks kontu goAML sistēmā. Vienai fiziskai personai portālā varēs būt tikai viens konts. Portāls pārbaudīs personas datu dublēšanos un neļaus izveidot kontu ar jau esošiem datiem. Arī goAML konts varēs būt piesaistīts tikai vienam FID Portāla kontam.

 

Pats darbs goAML un ziņojumu iesniegšanas process mainīts netiks.

 

FID IT darbinieki nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu, lai pāreja no goAML pieslēgšanās procesa ar goAML lietotājvārdu un paroli uz pieslēgšanos caur Latvija.lv vai divfaktoru autentifikācijas procesu noritētu ātri un vienkārši. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties pa e-pastu: info.goAML@fid.gov.lv vai tālruni 67044430.

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā