Kampaņa "Zini naudas li(ī)kumus" 2022

29.03.2022

 

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) ikgadējā kampaņā "Zini naudas li(ī)kumus" šogad galvenais akcents likts uz jauniešu izglītošanu par to, kā neiekrist krāpnieku slazdos un kā nekļūt par finanšu noziedznieku. 

 

Pandēmijas laikā pieaugusi finanšu noziedznieku aktivitāte un pastiprinājušies centieni tajos iesaistīt jauniešus, tāpēc kampaņas laikā notiek tiešsaistes lekcijas skolotājiem un vidusskolēniem, diskusijas medijos. 

Metodiskie materiāli vidusskolām

 

FID sagatavojis metodiskos materiālus skolotājiem un video lekciju, ko izmantot, apgūstot ekonomikas un uzņēmējdarbības pamatus, politikas, tiesību un sociālās zinības, kā arī vēsturi un svešvalodas.

 

Izglītojoši video jauniešiem

 

Piecos izglītojošos video izskaidrota naudas atmazgāšana un iepazīstināts ar krāpniecisku darījumu veidiem, katram video pielāgojot tematisku uzdevumu. 

 

FID eksperti piecos video jauniešiem stāsta par finanšu noziegumiem un rīcību, lai viņi no tiem izvairītos. Aktieru izspēlētas sadzīves situācijas attēlo populārākos krāpšanu gadījumus. Zem katra video atrodami arī metodiskie materiāli skolotājiem un tematiskie uzdevumi jauniešu zināšanu pārbaudei.

 


 

Visi kampaņas "Zini naudas li(ī)kumus" 2022 materiāli pieejami FID mājaslapas sadaļā "Naudas li(ī)kumi"

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā