No 1. augusta ziņošanas sistēmai goAML jauna versija

19.07.2023

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) pāriet uz jaunu ziņošanas sistēmas goAML versiju, kas uzsāks darbu jau 2023. gada 1. augustā. Jaunā sistēmas versija sekmēs FID darbu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, saņemot kvalitatīvāku un precīzāku informāciju par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijām.

goAML sistēmas jaunajā versija 5.2. ir pielāgota globālajām tendencēm finanšu izlūkošanas jomā ar mērķi efektivizēt finanšu izlūkošanas dienestu darbu, kā arī ļautu iegūt kvalitatīvākus datus tālākam darbam naudas atmazgāšanas lietu izmeklēšanā un sadarbībā ar citām iesaistītajām institūcijām. goAML sistēmu izstrādājis Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas birojs (UNODC), un to izmanto vairāk nekā 60 pasaules valstīs.

 

Ieguvumi, ieviešot goAML sistēmas jauno versiju:

 

  • Iespēja iesniegt precīzākus un strukturētākus ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem;
  • Jaunas funkcijas, piemēram, iespēja ziņot par virtuālo valūtu darījumiem un sankciju subjektiem;
  • XML datnes formāta ziņojumu augšupielādēšana un labošana uzreiz goAML tīmekļvietnē;
  • Jauni ziņojuma lauki atbilstoši identificētajām jaunākajām vajadzībām ziņošanas jomā.

 

Līdz ar pāreju uz jauno goAML sistēmas versiju, FID aicina sagatavotos ziņojumus un sliekšņa deklarācijas vēl esošajā goAML versijā iesniegt savlaicīgi (līdz 29.07.2023), paredzot sistēmas darbības pārtraukumu uzlabojumu darbiem.

 

2023. gada 30. un 31. jūlijā tiks veikti tehniskie sistēmas pārejas darbi, līdz ar to ziņojumus un sliekšņa deklarācijas nebūs iespējams iesniegt. Savukārt, sākot ar 2023. gada 1. augustu, ziņojumi un sliekšņa deklarācijas tiks pieņemtas jau jaunajā goAML sistēmas versijā, kas būs pieejama tajā pašā vietnē https://goaml.fid.gov.lv.

 

goAML ir speciāli veidota lietojumprogramma, kas paredzēta tieši finanšu izlūkošanas dienestu darbam. FID goAML lieto kopš 2021. gada 1. oktobra. Pašlaik goAML ir izveidoti 2500 institūciju konti, nodrošinot aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarāciju saņemšanu no Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem un tālāku to analīzi, kā arī operatīvu informācijas apmaiņu ar tiesībaizsardzības iestādēm finanšu izlūkošanas jomā.

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā