Notiks seminārs par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā

15.01.2021 Finanšu nozares asociācija

Ceturtdien, 21. janvārī, plkst. 9.00 tiešraidē Finanšu nozares asociācija sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju organizē semināru, lai veicinātu kredītiestāžu izpratni par biedrību darbību un biedrību izpratni par prasībām, kas noteiktas un kuras īsteno kredītiestādes, lai novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma un proliferācijas finansēšanu. 


Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa piedalīsies ekspertu diskusijā, savukārt Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka vietnieks Toms Platacis semināra dalībniekus iepazīstinās ar Nacionālajā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējumā iekļauto biedrību sektora pārskatu.  

Tiešraidei varēs sekot līdzi Finanšu nozares asociācijas mājas lapā www.financelatvia.eu

Pasākuma programma

Seminārā ar prezentācijām par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā uzstāsies arī Jānis Kauliņš, EY Baltijas partneris Izmeklēšanas un Integritātes, Agnese Frīdenberga, PROVIDUS vadošā pētniece, Ilze Borance, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece, Reinis Trokša, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktors un Ksenija Vēze-Velse, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Naudas atmazgāšanas novēršanas un sankciju departamenta Atbalsta un regulējuma daļas uzraudzības eksperte. 

 

Savukārt ekspertu diskusijā par finanšu pakalpojumu pieejamību biedrībām, riskos balstīto pieeju, pašreizējo situāciju naudas atmazgāšanas novēršanā un jaunā ietvara realitāti piedalīsies arī Laila Medin, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos, Ģirts Rūda, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis, Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore, Inese Vaivare, Latvijas platforma attīstības sadarbībai direktore, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāja, Uldis Upenieks, Finanšu nozares asociācijas Darbības atbilstības komitejas līdzpriekšsēdētājs, AS “Citadele banka” valdes loceklis atbilstības jautājumos.

 

Tāpat kredītiestāžu un biedrību komandas interaktīvā darbnīcā iejutīsies viena otras lomā un mēģinās saprast, ar ko ikdienā jāsaskaras otrai pusei. Tas palīdzēs izdarīt secinājumus par iespējamajiem uzlabojumiem un sadarbību turpmāk.

Pasākumu moderēs Iveta Kažoka. 

 

 

Informācijai: 
Sabīne Spurķe
E-pasts: sabine.spurke@financelatvia.eu 
T. +371 20604166
Komunikācijas vadītāja
Finanšu nozares asociācija

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā