Publicēts FID gada pārskats par 2022. gadu

01.03.2023

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) publicējis 2022. gada pārskatu, kas pieejams FID mājaslapā sadaļā “Gada pārskati”. Jaunais gada pārskats atspoguļo dienesta darbības rezultātus vairākās jomās – finanšu izlūkošanā (taktiskajā un operatīvajā analīzē), FID darbu sankciju jomā, sadarbībā ar partneriestādēm ārvalstīs, dienesta veikumu starptautisko pasākumu organizēšanā, stratēģiskās analīzes jomā, sadarbības platformu darba koordinēšanā, kā arī informācijas tehnoloģiju attīstības jomā.

2022. gadā FID saņēma starptautisku balvu par izcilu darbu finanšu izlūkošanas jomā – BECA (Best Egmont Case Award), kas apliecina dienesta kompetenci noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā starptautiskā mērogā.

 

Būtiska aktualitāte pagājušajā gadā bija FID darbs sankciju jomā, kas reaģējot uz Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, tika izvirzīta kā viena no prioritātēm. FID aktīvi iesaistījās vietējā un starptautiskā līmenī, lai nodrošinātu iespējami precīzu un pilnīgu sankciju piemērošanu un novērstu mēģinājumus tās apiet.

 

Tāpat pagājušajā gadā FID turpināja darbu pie vairāku nozīmīgu stratēģiskās analīzes pētījumu veikšanas, spēcināja starptautisko sadarbību, īstenoja nozīmīgus mācību projektus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, kā arī stiprināja vietējo institūciju sadarbību kopējai cīņai finanšu noziegumu apkarošanā. Plašāk par FID veikumu un sasniegtajiem rezultātiem iespējams uzzināt 2022. gada pārskatā.

 

Paldies FID galvenajiem partneriem par veiksmīgu sadarbību un būtisko pienesumu, kas sekmējis FID mērķu sasniegšanu! Paldies Valsts policijai un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, kā arī Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldei, Korupcijas un apkarošanas dienestam, Valsts ieņēmumu dienestam un Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, Prokuratūrai, Valsts drošības dienestam un Iekšējās drošības birojam un citiem mūsu sadarbības partneriem.

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā