Publiskais gada pārskats par 2019.gadu

25.06.2020 Finanšu izlūkošanas dienests

Finanšu izlūkošanas dienests publicējis publisko gada pārskatu par 2019. gadu. 

2019. gads Finanšu izlūkošanas dienestam bija būtisks ar vairākām nozīmīgām aktivitātēm un notikumiem. Finanšu izlūkošanas dienesta neatkarības nostiprināšanu no 2019. gada 1. janvāra un Finanšu izlūkošanas dienesta kā vadošās iestādes, kuras mērķis ir novērst iespēju izmantot Latvijas Republikas finanšu sistēmu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai, terorisma un proliferācijas finansēšanai, statusa iegūšanu no 2019. gada 29. jūnija var minēt kā lielākos pērnā gada izaicinājumus. Tāpat 2019. gadā Finanšu izlūkošanas dienests vadīja Latvijas delegāciju Moneyval un Finanšu darījumu darba grupas ekspertu rekomendāciju izpildei.

Finanšu izlūkošanā 2019. gads ieies vēsturē kā gads, kad iesaldēts vēsturiski līdz šim lielākais iespējami noziedzīgi iegūtu līdzekļu apjoms - 345,98 miljoni eiro. Pieaudzis arī tiesībaizsardzības iestādēm nostūto materiālu skaits (gan lietas, gan riska informācija). 2019. gadā īstenota e-ziņošanas sistēmas reforma, ziņojumus par neparastiem darījumiem aizstājot ar sliekšņa deklarācijām. Organizējot gan dažādas tikšanās sadarbības platformās, gan arī rīkojot cita veida aktivitātes, izdevies uzlabot Finanšu izlūkošanas dienestam iesniegto ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem kvalitāti, samazinot iesniegto ziņojumu skaitu.

Finanšu izlūkošanas dienesta publiskais gada pārskats papildināts ar statistiskas datiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmu. 

Gada pārskats par 2019. gadu 

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!