Rīgā notiks ziņošanas sistēmas goAML lietotāju reģionālā sanāksme

22.04.2022

No šī gada 25. līdz 29. aprīlim Rīgā viesosies finanšu izlūkošanas dienestu pārstāvji no vairāk nekā 25 pasaules valstīm, lai spriestu par aktuālo saistībā ar ziņošanas sistēmas goAML attīstību. Šī būs pirmā reģionālā sanāksme šajā gadā. Vizīti organizē Finanšu izlūkošanas dienests sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroju (UNODC).

Reģionālās vizītes laikā vairāku valstu finanšu izlūkošanas dienestu pārstāvji, tostarp Latvijas Finanšu izlūkošanas dienesta eksperti, sniegs prezentācijas un dalīsies pieredzē goAML ziņošanas sistēmas lietošanā. Savukārt UNODC speciālisti aplūkos jautājumus, kas saistīti ar kiberdrošību, sankciju atspoguļošanu, mākslīgo intelektu un citiem finanšu izlūkošanas jomas aktuāliem tematiem.

 

Par goAML

 

goAML ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroja izstrādāts un pilnībā integrēts programmatūras risinājums, kas paredzēts tieši finanšu izlūkošanas dienestu darbam. Viena no goAML priekšrocībām ir tās pilnveidošana un atbilstība jaunākajām tendencēm un pieredzei, kas iegūta no tās lietotājiem jau vairāk nekā 60 valstīs. Finanšu izlūkošanas dienests darbu lietojumprogrammā goAML https://goaml.fid.gov.lv uzsāka 2021. gada 1. oktobrī.

 

goAML izmantošana ilgtermiņā ļauj tās lietotājiem operatīvi un efektīvi iesniegt ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem, sliekšņa deklarācijas, kā arī pārraudzīt institūcijas lietotāju veiktās darbības, izvērtējot sniegtās informācijas statistiskos apkopojumus.

 

Vairāk par lietojumprogrammu goAML lasiet šeit https://unite.un.org/goaml/

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā