Sāk lietojumprogrammas goAML ieviešanu

18.05.2021 Finanšu izlūkošanas dienests

Finanšu izlūkošanas dienests sāk pakāpenisku lietojumprogrammas goAML ieviešanu. 

Lietojumprogrammas ieviešana notiks 2021./2022. gada laikā, aizstājot līdzšinējo Finanšu izlūkošanas dienesta pamatsistēmu un e-ziņošanas sistēmu https://zinojumi.fid.gov.lv. goAML ir jauna programma, kas atšķirsies no līdzšinējās e-ziņošanas vietnes https://zinojumi.fid.gov.lv gan vizuāli un saturiski, gan tehniski. 

Finanšu izlūkošanas dienests iesaistītās personas informēs par jaunās lietojumprogrammas darbību uzsākšanu un citiem ar programmas ieviešanu saistītiem jautājumiem. 

goAML ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroja izstrādāts un pilnībā integrēts programmatūras risinājums, kas paredzēts tieši finanšu izlūkošanas dienestu darbam. Tas ir moderns, starptautiski atzīts risinājums ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem saņemšanai, apstrādei un analīzei. 

Līdz ar goAML ieviešanu tiks atcelta līdzšinējā paralēlās ziņošanas sistēma, kas paredz iesniegt ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā gan Finanšu izlūkošanas dienestam, gan Valsts ieņēmumu dienestam. 

Plašāk par lietojumprogrammu goAML pievienotajā materiālā, savukārt dokumentācija pieejama šeit.

Informatīvs materiāls par lietojumprogrammu goAML

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā