Starptautiska konference par proliferācijas finansēšanas sankcijām

28.05.2019 Finanšu izlūkošanas dienests

2019. gada 27. un 28. maijā Rīgā norisinājās starptautiska konference "Kā uzlabot efektivitāti IO.11? Praktiski izaicinājumi sankciju ieviešanā" (How to improve effectiveness in IO11? Practical challenges in the implementation of sanctions), kuru rīkoja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests sadarbībā ar Ārlietu ministriju. 

Saskaņā ar Finanšu darījumu darba grupas (FATF) standartiem, Immediate Outcome 11 jeb IO.11 ir efektivitātes rādītājs "Mērķētas finanšu sankcijas proliferācijas finansēšanas apkarošanai".

Proliferācijas finansēšana ir jebkādu masveida iznīcināšanas ieroču izgatavošanas, glabāšanas, pārvietošanas, lietošanas vai izplatīšanas finansēšana.

Ņemot vērā, ka mērķētu finanšu sankciju proliferācijas finansēšanas apkarošanas sistēmas pilnveidošana ir aktuāla ne tikai Latvijai, bet arī citām pasaules valstīm, svarīgi veidot vienotu sadarbības partneru izpratni par šo sistēmu un tās darbības nepieciešamību. Līdz ar to, konferences pamatuzdevums bija apvienot augsta līmeņa speciālistus no dažādām valstīm diskusijai par izaicinājumiem proliferācijas finansēšanas apkarošanas jomā.

Prezentācijās eksperti dalījās pieredzē mērķēto finanšu sankciju proliferācijas finansēšanas jautājumos, tika apskatīts gan normatīvais regulējums un atbilstība starptautiskajiem standartiem, gan sankciju efektīva ievērošana un uzraudzība, kā arī valsts un privātā sektora sadarbības nozīme. Nepārprotami secināts, ka tikai valstīm un institūcijām savstarpēji sadarbojoties, iespējams sasniegt rezultātu un samazināt iespēju, ka masu iznīcināšanas ieroči varētu nonākt nestabilās valstīs, teroristu rokās vai melnajā tirgū.

Konferencē piedalījās gandrīz 100 eksperti no 30 pasaules valstīm.

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!