Starptautiskā sadarbība finanšu noziegumu novēršanā

14.03.2023

Kopš 1999. gada Finanšu izlūkošanas dienests darbojas starptautiskajā organizācijā “Egmont grupa”, kas apvieno 166 finanšu izlūkošanas dienestus no visas pasaules. “Egmont grupas” pievienotā vērtība ir finanšu izlūkošanas dienestu starptautiskās sadarbības uzturēšana un veicināšana, jo mūsdienās gandrīz neviena naudas atmazgāšanas shēma netiek īstenota vienā valstī.

Esot “Egmont grupas” starptautiskajā sadarbības tīklā, apmainīties ar informāciju ar finanšu izlūkošanas dienestiem no visas pasaules ir iespējams ļoti īsā laikā. Tas ir būtiski finanšu noziegumu izmeklēšanā arī Latvijas kontekstā, jo teju visām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmām piemīt globāls raksturs.

 

Lai iestātos “Egmont grupā”, Finanšu izlūkošanas dienests ir izpildījis noteiktas prasības normatīvā regulējuma kontekstā, kā arī apliecinājis autonomiju savā darbībā un spēju aizsargāt datu konfidencialitāti un informāciju.

 

Plašāka informācija par starptautiskās sadarbības tīklu finanšu izlūkošanas jomā un pienesumu Finanšu izlūkošanas dienesta darbā LV portāls publikācijā https://lvportals.lv/norises/349716-starptautiska-sadarbiba-finansu-noziegumu-noversana-2023.

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā