Starptautiskā seminārā diskutēs par cilvēku tirdzniecības riskiem un finanšu sektoru Latvijā un kaimiņvalstīs

07.02.2022

2022. gada 8. februārī tiešsaistē notiks starptautisks seminārs par cīņu pret cilvēku tirdzniecību un ar to saistīto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Latvijā. Seminārā augsta līmeņa starptautiskie un vietējie eksperti diskutēs par piespiedu darbu kā mūsdienu cilvēku tirdzniecības formu un ar to saistītajiem finanšu noziegumiem, kā arī finanšu nozares iesaisti šādu noziegumu atklāšanā.

Cilvēku tirdzniecība un finanšu sektors

Mūsdienu verdzība un cilvēku tirdzniecība ietekmē visas pasaules valstis, un tiek lēsts, ka ikgadējā nelikumīgā peļņa no šā nozieguma ir 150 miljardi dolāru gadā. Finanšu nozarei ir būtiska nozīme cīņā pret mūsdienu verdzību un cilvēku tirdzniecību. Nereti šo noziegumu izbeigšanā ir būtiska nozīme tieši finanšu sektora aktīvai iesaistei.

Latvijas valdība Cilvēku tirdzniecības novēršanas plānā 2021.-2023. gadam atzinusi, ka šī slēptā nozieguma ietekmēto cilvēku skaits strauji pieaug gan pasaules, gan valsts līmenī. Kamēr Latvijā tiek stiprināta kapacitāte atpazīt un strādāt ar personām, kuras cietušas no dažādām cilvēku tirdzniecības formām, tikmēr globālā līmenī tiek ziņots par daudzām citām un jaunām cilvēku tirdzniecības formām. Tāpat kā daudzās citās pasaules valstīs, arī Latvijā, aizdomīgu darījumu ziņojumu skaits par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem joprojām ir salīdzinoši neliels.

 

Par semināru

Semināra mērķis ir rosināt diskusijas un veicināt izpratni par finanšu nozares darbības nozīmi kontekstā ar cilvēku tirdzniecību saistīto noziegumu atklāšanu. Pasākumā eksperti pārrunās mūsdienu verdzības un cilvēku tirdzniecības riskus finanšu nozarē un nozares pienesumu ar cilvēku tirdzniecību saistīto noziegumu atklāšanā. Dalība seminārā tikai ar ielūgumiem.

Pasākumu atklās iekšlietu ministre Marija Golubeva un Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa.

 

Diskusiju dalībnieki:

Daniels Telesklāfs (Daniel Thelesklaf), FAST (Finance Against Slavery and Trafficking) sekretariāta vadītājs un projektu direktors;

Simons Zaugs (Simon Zaugg), noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas eksperts, FAST pārstāvis;

Berijs Makkilops (Barry MacKillop), Kanādas Finanšu izlūkošanas dienesta direktora vietnieks;

Laima Letiņa, Finanšu nozares asociācijas padomniece;

Lora von Pletz (Lora von Ploetz), Commerzbank (Vācija);

Timea Neigī (Timea Nagy), aktīviste no Kanādas, nevalstiskās organizācijas, kas iestājas pret cilvēku  tirdzniecību, dibinātāja.

 

Semināru organizē Finanšu izlūkošanas dienests sadarbībā ar FAST (Finance Against Slavery and Trafficking) – globālu iniciatīvu, ko veido Apvienoto Nāciju Organizācijas politikas pētniecības universitātes centrs ar mērķi mobilizēt finanšu nozari pret mūsdienu verdzību un cilvēku tirdzniecību. Semināra mērķauditorija ir Latvijas un kaimiņvalstu finanšu un publiskā sektora amatpersonas.

 

Seko mums sociālajos tīklos

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

2024-06-19

Finanšu izlūkošanas dienesta jūnija informatīvais izdevums

Neuzķeries uz viltus profiliem!

2024-06-18

Neuzķeries uz viltus profiliem!