VIDEO: Ekspertu diskusija par atbilstības kultūru kā attīstības virzītāju

18.09.2020 Finanšu izlūkošanas dienests

16. septembrī notika Finanšu nozares asociācijas rīkotā diskusija “Atbilstības kultūra – ilgtspējīgas attīstības pamats” par jaunā ietvara realitāti un attīstības virzieniem “zini savu klientu” (AML/KYC) jomā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā.

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa diskusijā atzina, ka valsts savu mājasdarbu - neiekļūt pelēkajā sarakstā - ir izdarījusi, tagad ir jāsāk savi mājasdarbi pildīt arī bankām. Proti, bankām, gudra un zinoša regulatora vadībā, ir jāmācās saprast un vadīt riskus, lai no pārāk pareizi pārprastiem noteikumiem neciestu uzņēmēji un ekonomika kopumā. 

Diskusijā piedalījās arī Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre, Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes locekle Zlata Elksniņa Zaščirinska, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile, Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs, AS “SEB banka” valdes loceklis Kārlis Danēvičs, CAMS, kā arī Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Diskusiju moderēja Uldis Upenieks.

Ar pilnu diskusijas video iespējams iepazīties šeit: 

 

Seko mums sociālajos tīklos

Turpmāk sankcionēto personu saraksti būs pieejami arī caur Valsts informācijas sistēmu savietotāju

2021-04-09

Turpmāk sankcionēto personu saraksti būs pieejami arī caur Valsts informācijas sistēmu savietotāju

Aicina izglītības iestādes izmantot informāciju par finanšu noziegumu riskiem 

2021-03-18 Finanšu izlūkošanas dienests

Aicina izglītības iestādes izmantot informāciju par finanšu noziegumu riskiem