VIDEO: Ekspertu diskusija par atbilstības kultūru kā attīstības virzītāju

18.09.2020 Finanšu izlūkošanas dienests

16. septembrī notika Finanšu nozares asociācijas rīkotā diskusija “Atbilstības kultūra – ilgtspējīgas attīstības pamats” par jaunā ietvara realitāti un attīstības virzieniem “zini savu klientu” (AML/KYC) jomā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā.

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa diskusijā atzina, ka valsts savu mājasdarbu - neiekļūt pelēkajā sarakstā - ir izdarījusi, tagad ir jāsāk savi mājasdarbi pildīt arī bankām. Proti, bankām, gudra un zinoša regulatora vadībā, ir jāmācās saprast un vadīt riskus, lai no pārāk pareizi pārprastiem noteikumiem neciestu uzņēmēji un ekonomika kopumā. 

Diskusijā piedalījās arī Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre, Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes locekle Zlata Elksniņa Zaščirinska, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile, Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs, AS “SEB banka” valdes loceklis Kārlis Danēvičs, CAMS, kā arī Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Diskusiju moderēja Uldis Upenieks.

Ar pilnu diskusijas video iespējams iepazīties šeit: 

 

Seko mums sociālajos tīklos

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

2024-06-05

Atskats uz pirmajiem mēnešiem kompetentās iestādes statusā

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā

2024-05-24

FID un Latvijas Banka īstenojuši zināšanu pilnveides aktivitātes EEZ grantu projektā